Україна не виконує обіцянок з дотримання свободи слова | Freedom House

Україна не виконує обіцянок з дотримання свободи слова

Київ, Україна

Read the English version of the release here.

Український уряд не спромігся виконати свою обіцянку захищати свободу слова, при цьому корупція і низький рівень етичних стандартів становлять дедалі більшу проблему для українських ЗМІ – такий висновок міститься у звіті, що його сьогодні опублікував Freedom House. Ці факти ставлять під сумнів намір уряду дотримуватися своїх зобов’язань щодо прав українських громадян вільно висловлюватись, а українських ЗМІ – забезпечувати ефективний контроль за діяльністю уряду і ділових кіл.

“Уряд не лише робить замало для захисту журналістів і гарантування вільної преси, він також жорстко контролює тисячі засобів масової інформації”, зазначив Девід Крамер, президент Freedom House. “Українська влада має дозволити громадянам вільно висловлювати свої думки. Уряд повинен підтримувати прозорість для ЗМІ та самоусунутись від втручання в їх роботу”.

У звіті „Оцінка стану свободи слова в Україні протягом її головування у ОБСЄ” оцінюється стан справ стосовно свободи слова протягом 2013 року, коли Україна очолювала ОБСЄ. У звіті зазначається, що Україна майже не просунулася у виконанні своїх зобов’язань, зокрема, в силу таких причин:

  • слабке дотримання наявного законодавства та затримки у проведенні реформ;

  • неадекватний захист журналістів та прав журналістів;

  • урядовий контроль за ЗМІ;

  • втручання уряду та ділових кіл у діяльність ЗМІ; та

  • низький рівень етичних стандартів серед частини журналістів.

Рекомендації включають реформи у законодавстві стосовно прозорості у питаннях власності на ЗМІ, офіційне визнання журналістів, які працюють за межами традиційних ЗМІ, та поліпшений захист прав та фізичної безпеки журналістів.

“Це мав бути рік успіхів для Українабути рік успіхів для зичної безпеки прозорості у питаннях власності на ЗМІ, зокрема, в силу таких причин, особливо в якості голови ОБСЄ, а замість цього це був рік втрачених можливостей”, додав Крамер. “Для поліпшення клімату для свободи слова потрібна політична воля, і якраз її страшенно не вистачало”.  

Україна визначена як Частково вільна у рейтингу „Свобода світу-2013 р.”, Частково вільна у рейтингу „Свобода преси – 2013 р.” та Вільна у рейтингу „Свобода в Інтернеті – 2013 р”

To learn more about Ukraine, visit:

Video: David J. Kramer’s Address to Participants of the Eastern Partnership Conference
Press Release: Human Rights Must Guide Eastern Partnership Agenda 
Nations in Transit 2013: Ukraine 
Freedom in the World 2013: Ukraine
Freedom of the Press 2013: Ukraine
Freedom on the Net 2013: Ukraine
Sounding the Alarm Round 2: Protecting Democracy in Ukraine 
Blog: Freedom at Issue

Freedom House is an independent watchdog organization that supports democratic change, monitors the status of freedom around the world, and advocates for democracy in human rights.

Join us on Facebook and Twitter (freedomhousedc) and stay up to date with Freedom House’s latest news and events by signing up for our RSS feedsnewsletter and our blog.

Freedom House is an independent watchdog organization that supports democratic change, monitors the status of freedom around the world, and advocates for democracy and human rights.

Join us on Facebook and Twitter (freedomhouse). Stay up to date with Freedom House’s latest news and events by signing up for our newsletter.