Україна: Парламент повинен відхилити законопроект, що передбачає втручання в роботу неурядових організацій | Freedom House

Україна: Парламент повинен відхилити законопроект, що передбачає втручання в роботу неурядових організацій

Вашингтон

У відповідь на законопроект, яким передбачається, що працівники антикорупційних неурядових організацій (НУО) в Україні, мають подавати декларації, що розкривають перед владою їхнє фінансове становище, Freedom House опублікувала таку заяву:

"Верховна Рада України повинна відхилити законопроект, який під виглядом "прозорості" матиме своїм результатом нав’язливий державний нагляд за НУО, активістами та членами їх сімей", - сказав Метью Шааф, директор представництва Freedom House в Україні.

“Законопроект № 5318 робить антикорупційні організації потенційними мішенями для залякування і переслідування з боку влади”.

Додаткова інформація

Законопроектом № 5318, поданий народним депутатом Юрієм Дерев'янком 28 жовтня, передбачає, що Національним агентством з питань запобігання корупції має бути створений перелік громадських об’єднань, що здійснюють діяльність пов’язану із запобіганням і протидією корупції. Співробітники та інші особи, що отримують кошти від таких організацій, зокрема консультанти, будуть зобов'язані подавати публічні декларації про доходи та активи, а також декларувати доходи і майно членів своїх сімей, так само, як це зараз мають робити депутати Ради, судді та інші державні посадові особи.

Дерев'янко повідомив журналістам, що закон, метою якого є захист від "фейкових активістів", буде заохочувати міжнародних донорів "допомагати більше, якби вони знали, що все підзвітно і прозоро».

Freedom House is an independent watchdog organization that supports democratic change, monitors the status of freedom around the world, and advocates for democracy and human rights.

Join us on Facebook and Twitter (freedomhouse). Stay up to date with Freedom House’s latest news and events by signing up for our newsletter.