Україна: Звіт про загрозу безконтрольного насильства для демократичних інституцій України | Freedom House

Україна: Звіт про загрозу безконтрольного насильства для демократичних інституцій України

Washington

З виходом публікації в рамках "Країни перехідного періоду" під назвою "Ультраправий екстремізм як загроза українській демократії", Freedom House опублікувала таку заяву: 

“Ми стурбовані зростанням кількості випадків насильства проти вразливих груп по всій країні з боку радикалів в Україні та явищем безкарного насильства зокрема", - стверджує Марк Берендт, директор програм у країнах Європи та Євразії у Freedom House. “Зі зростанням насильства та залякування влада, схоже, не хоче чи не може ефективно цьому протидіяти. Поки групи, що вдаються до насильства не мають політичної влади, їх атаки на ґрунті ненависті, у разі відсутності покарання за них, серйозно підривають демократію та плюралізм в Україні. Влада та міжнародна спільнота мають розробити ефективні правоохоронні та політичні рішення задля попередження насильства та забезпечення прав для всіх”.

У огляді детально описується, яким чином насильницькі ультраправі політичні сили несуть загрозу демократичному розвиту українського суспільства, і наводяться такі висновки:  

  • Ультранаціоналістичні погляди та групи, разом з їх проповідниками та пропагандистами, отримали значну легітимність.
  • Результати нещодавніх опитувань свідчать, що ультраправі мають мало шансів бути обраними на майбутніх парламентських та президентських виборах у 2019 році та не спроможні кинути виклик державі.
  • Екстремістські групи агресивно намагаються нав'язати свою волю українському суспільству, у тому числі використовуючи силу проти тих, хто має протилежні політичні та культурні погляди.
  • В останні декілька місяців екстремістські групи значно активізувалися. Найбільш тривожним елементом їхньої демонстрації сили останнім часом є те, що вони не понесли жодного покарання з боку органів влади.

Freedom House організовує круглий стіл у Києві у вівторок 12 червня з 11.00 до 12.00 в "Укрінформ" (вул. 8/16 Богдана Хмельницького, Київ) для презентації та обговорення висновків огляду за участю Вячеслава Ліхочова, автора аналітичного огляду та експерта з тематики ультраправих груп в Україні та Росії, Марка Берендта, Директора програм у країнах Європи та Євразії Freedom House, Бориса Захарова, правозахисника, Юрія Зозулі, Начальника Управління патрульної поліції міста Києва, а також інших представників органів державної влади, ЗМІ та громадянського суспільства в Україні. Будемо вдячні, якщо ви підтвердите свою присутність на нашому заході на адресу [email protected].

Freedom House is an independent watchdog organization that supports democratic change, monitors the status of freedom around the world, and advocates for democracy and human rights.

Join us on Facebook and Twitter (freedomhouse). Stay up to date with Freedom House’s latest news and events by signing up for our newsletter.