Україна: Наступ на активістів є ознакою погіршення середовища | Freedom House

Україна: Наступ на активістів є ознакою погіршення середовища

Вашингтон

У відповідь на ряд нападів на антикорупційних та громадських активістів у місті Рівне, Україна, організація Freedom Housе опублікувала таку заяву:

«Ряд підпалів, спрямованих проти громадських активістів, та викрадення комп’ютерного обладнання, яке необхідне для їх роботи, вимагає негайної реакції та розслідування від української влади», - зазначив Метью Шааф, директор Представництва Freedom Housе в Україні. «Ці напади на активістів, які займаються публікацією розслідувань про корупцію, схоже, направлені на придушення активних громадян, які роблять значний внесок у боротьбу з корупцією та просування реформ в Україні.  На додачу до того, що влада намагається посилити контроль над незалежними громадськими групами, а посадовці роблять необґрунтовані заяви про нібито злочини активістів, подібні напади погіршують і так все більш вороже середовище для журналістів-розслідувачів, неурядових організацій та громадських активістів».

Контекст

22 лютого невідомі підпалили офіс інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада», яка займається журналістськими розслідуваннями корупції у Рівному. 19 лютого спроба підпалу була зроблена у будинку родичів одного з відомих рівненських журналістів-розслідувачів та голови місцевої організації «Антикорупційний моніторинг».  За кілька днів до цього з офісу інтернет-компанії було викрадено комп’ютерне обладнання, яке використовувала «Четверта влада» та кілька інших місцевих організацій.  22 лютого відбулась схожа крадіжка комп’ютерного устаткування, яке належить активістам, що працюють у сфері захисту екології. Громадські інформаційні портали та багато інших активістів займалися розслідуванням незаконного видобутку бурштину, нелегальної торгівлі земельними ділянками та проявами корупції, що пов’язані з екологічними проблемами в Рівному. Активісти вважають, що ці крадіжки та підпали спричинені їх громадською роботою

Україна визначена як «Частково вільна» країна у звіті Свобода у світі 2018, як «Частково вільна» - у Свобода преси 2017 та як «Частково вільна» - у Свобода в мережі 2017. У звіті Країни перехідного періоду 2017 рівень демократії України визначений як 4.61 по шкалі від 1 до 7, де 7 — найгірший можливий показник демократії.

Freedom House is an independent watchdog organization that supports democratic change, monitors the status of freedom around the world, and advocates for democracy and human rights.

Join us on Facebook and Twitter (freedomhouse). Stay up to date with Freedom House’s latest news and events by signing up for our newsletter.