Crimea Крим (Translation) * | Freedom House

Freedom in the World

Freedom in the World 2017

Crimea Крим (Translation) *

Profile

Freedom Status: 
Невільний

Freedom in the World Scores

(1=Most Free, 7=Least Free)

Quick Facts

Population: 
2,300,000
Press Freedom Status: 
Невільний
Overview: 

Загальний огляд: На початку 2014 року російські війська вторглися на територію української Автономної Республіки Крим, невдовзі після чого Крим було включено до складу Російської Федерації за результатами референдуму, який світова спільнота засудила як такий, що був проведений з порушенням норм міжнародного права. Окупаційна влада жорстко обмежує політичні і громадянські права, унеможливила професійну діяльність незалежних ЗМІ і застосовує антитерористичні статті, а також інші норми законодавства для боротьби з опозиційними проявами. Деякі представники кримських татар, корінного населення Криму, продовжують виступати проти анексії півострова, незважаючи на ризик потрапити за ґрати. 

Key Developments: 

Головні події 2016 року:

  • В листопаді Міжнародний кримінальний суд у своєму попередньому висновку зазначив, що анексія Криму є порушенням територіальної цілісності України і «прирівнюється до міжнародного збройного конфлікту між Україною і Російською Федерацією».
  • У вересні в Криму відбулися вибори до Державної думи РФ. За повідомленнями місцевих активістів-правозахисників, деяким жителям Криму погрожували звільненням з роботи, якщо вони не прийдуть на вибори, або ж їх змушували вийти на передвиборчий мітинг на підтримку путінської партії «Єдина Росія».
  • У травні було викрадено кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова, місцезнаходження якого не було встановлено станом на кінець року.
Executive Summary: 

Короткий огляд

2016 рік став третім роком життя Криму під російською окупаційною владою і відзначився репресіями проти кримськотатарських активістів, подальшим обмеженням роботи ЗМІ в Криму, а також чиненням тиску на місцевих виборців з метою змусити їх взяти участь у запланованих на вересень виборах до Держдуми Росії. В серпні президент РФ Путін заявив, що Росія попередила проникнення на територію Криму українських диверсантів, які планували вчинити терористичні акти, проте він не навів жодних доказів на підтвердження своєї заяви. Водночас, українська влада заявила, що ці обвинувачення є сфабрикованими. Наступного дня Путін звинуватив Україну в спробах спровокувати насильство в Криму, а російська влада оголосила військові навчання в акваторії Чорного моря. Окремим кроком російської влади стала заборона Меджлісу, офіційного недержавного представницького органу кримськотатарського народу. Підставою для заборони стала нібито «екстремістська діяльність» його членів. Обидва епізоди є свідченням обраної російською владою стратегії посилення контролю над територією Криму з мотивів гаданої присутності екстремістів.

На додаток до закриття Меджлісу, окупаційна влада — більшість лідерів якої була призначена з Москви і до якої входили особи, що мали зв’язки з організованими злочинними угрупованнями — продовжила переслідувати представників кримськотатарського народу, найбільш затяті активісти якого зазнали політичних переслідувань. З моменту вторгнення Росії на територію Криму в 2014 році було закрито кримськотатарські ЗМІ, а значній кількості підприємств кримськотатарських бізнесменів довелося примусово згорнути свою діяльність.

Попри сподівання кримчан на те, що російська окупація покращить рівень їхнього життя, ціни на значну кількість продуктів і товарів найпершої потреби страшенно підскочили, на відміну від зарплат і пенсій, а важливі для кримчан галузі туризму і сільського господарства опинилися на межі виживання.

Міжнародна спільнота продовжує виступати проти російській окупації Криму. Наприкінці 2016 року Сполучені Штати ввели нові санкції проти юридичних і фізичних осіб Російської Федерації, які ведуть бізнес у Криму, — зокрема тих, які були задіяні в будівництві мосту, що мав забезпечити сполучення півострова з материковою частиною Росії — а також проти низки представників окупаційної влади.

Aggregate Score: 
9
Freedom Rating: 
6.5
Political Rights: 
7
Civil Liberties: 
6

Report Navigation

Crimea Крим (Translation) *

Country Reports