Україна: влада має відреагувати на атаки проти мирних зібрань | Freedom House

Україна: влада має відреагувати на атаки проти мирних зібрань

Вашингтон

У відповідь на нещодавні напади на мирні демонстрації, які відзначали Міжнародний жіночий день у Києві, Львові та Ужгороді, Freedom House публікує таку заяву: 
 
«Напади на мирні зібрання, які відзначали Міжнародний жіночий день у містах України, та неспроможність представників влади відреагувати на них викликають значну стурбованість» - зазначив Марк Берендт, Директор європейських та євразійських програм Freedom House. “Замість того, щоб захистити громадян від насильства та знайти і покарати винних, у неправомірному використанні державних символів натомість звинуватили організаторку київського зібрання. Влада має негайно провести розслідування всіх випадків насилля проти мирних учасників та учасниць демонстрацій, гарантувати їхні безпеку та захист, а також притягнути до відповідальності винних у вчиненні насильства».  

Україна визначена як «Частково вільна» країна у звіті Свобода у світі 2018, як «Частково вільна» - у Свобода преси 2017 та як «Частково вільна» - у Свобода в мережі 2017. У звіті Країни перехідного періоду 2017 рівень демократії України визначений як 4.61 по шкалі від 1 до 7, де 7 — найгірший можливий показник демократії.

Freedom House is an independent watchdog organization that supports democratic change, monitors the status of freedom around the world, and advocates for democracy and human rights.

Join us on Facebook and Twitter (freedomhouse). Stay up to date with Freedom House’s latest news and events by signing up for our newsletter.